Chociaż może się wydawać, że ofert sprzedających samochody jest dużo więcej niż kupujących, to często kierowcy mający nadzieję na nabycie lepszego auta, mają niemały orzech do zgryzienia. Tak naprawdę trzeba nieźle się natrudzić, żeby natrafić na sprawdzone źródło, a samochód nie miał za sobą zbyt burzliwej historii.

Zakupienie nowego samochodu, niestety bardzo często jest poza zasięgiem możliwości finansowych dla przeciętnego Polaka. Dlatego, jeśli chce mieć w miarę wygodne i luksusowe auto, skupia się on przede wszystkim na samochodach używanych. Nasze średnie zarobki wymusiłyby na nas odkładanie pieniędzy przez co najmniej dwa lata, aby móc kupić sobie średniej klasy samochód. Dla porównania, Niemcom czas ten zająłby około 6 miesięcy.

Mamy co najmniej kilka różnych źródeł do wyboru, na których możemy zakupić samochód. Do nich zaliczają się między innymi komisy samochodowe, giełdy internetowe, lub ogłoszenia prywatne. Jedną z giełd aut, którą możemy polecić jest z pewnością samochody.io.

Samochód z komisu

Nadal bardzo popularną metodą poszukiwania i nabywania samochodu, są komisy z autami. Przede wszystkim ich największą zaletą jest to, że klient ma bezpośredni kontakt z pośrednikiem w sprzedaży, a jednocześnie może obejrzeć interesujący go samochód. W dodatku mamy co najmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt samochodów, które możemy porównać ze sobą chociażby pod względem ceny.

Kolejnym plusem skorzystania z tej metody jest to, że nie musimy już iść do Urzędu Skarbowego, by rozliczyć się z podatku. Ponieważ od właściciela komisu otrzymujemy fakturę VAT. Gdyby miałoby się coś dziać nieprawidłowego z samochodem, zawsze mamy jeszcze otwartą drogę do komisu, żeby odzyskać swoje pieniądze.

Samochód przez Internet

Ostatnią nowością jest giełda internetowa, która pozwala na wybieranie samochodu spośród setek umieszczanych na stronie internetowej ogłoszeń. Największym ułatwieniem jest przede wszystkim to, że mamy szeroki wybór w jednym miejscu. A dzięki prostej wyszukiwarce ustawiamy parametry jakie nas interesują. Zaczynając już od miejscowości, aż po wszystkie detale charakteryzujące nasz wymarzony samochód.

Wyszukiwarka zaawansowana pozwala na ustalenie jaki asortyment powinien mieć wybrany przez nas model samochodu, jaki silnik, roczni, a także w jakich granicach powinien mieścić się przebieg. Warto pamiętać, że na giełdzie samochodowej mamy dostęp także do innych pojazdów. Wśród nich wymienimy również maszyny rolnicze, budowlane, motocykle i naczepy.

1 KOMENTARZ

  1. Nie znałem tej giełdy online… Co do sprzedaży samochodu to moim zdaniem w dzisiejszych czasach najprościej jest sprzedać samochód przez internet. Zgadzam się z redaktorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ