Kredyt gotówkowy jest produktem finansowym, polegającym na udzieleniu stosownej pożyczki, jednak kompletnie nie interesując się, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Klient w tej kwestii posiada całkowitą dowolność wyboru.

Cechy dobrego kredytu gotówkowego

Co prawda coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Jednak nasza świadomość w tym temacie nadal potrzebuje jeszcze kilku sezonów, do jej usprawnienia. Ponieważ kierujemy się przede wszystkim hasłami reklamowymi, a nie prawdziwymi czynnikami mającymi wpływ na ostateczne koszty kredytu.

Najważniejszym wskaźnikiem w tym przypadku będzie oczywiście RRSO. Jest to nic innego jak rzeczywiste oprocentowanie zawierające w sobie wszystkie koszta doliczone do kapitału. Powinniśmy zatem przez to rozumieć, że bank oprócz podstawowych odsetek, dolicza do naszego kapitału także prowizję za przygotowanie umowy, marżę, jak i również coraz częściej ubezpieczenie.

Kredyt gotówkowy wyróżnia się przede wszystkim tym, że możemy zaciągnąć go na okres od kilku miesięcy do nawet 10 lat. Minimalna kwota kredytu wynosi już 500 złotych, natomiast maksymalna, nawet kilkaset tysięcy złotych. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wszystko będzie zależeć od naszej zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy, dla kogo?

Chociaż banki wszędzie reklamują się, że kredyt gotówkowy dostępny jest dla każdego, to jednak przy składaniu wniosku, nie jest to już takie oczywiste. Przede wszystkim musimy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, czyli wolnymi funduszami w każdym miesiącu, które będziemy mogli przekazywać na spłatę rat kredytowych. Ponadto z odmowną odpowiedzią na wniosek o kredyt gotówkowy, mogą zetknąć się te osoby, które posiadają złą historię w spłacie innych zadłużeń.

W końcu jesteśmy dokładnie sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej.

Jeżeli więcej szukasz kredytu gotówkowego tutaj podaję tobie listę najlepszych banków http://www.terve.pl/kredyty/kredyty-gotowkowe/najlepszy-kredyt

Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby starać się o kredyt gotówkowy, powinniśmy szczególną uwagę skupić na tym, który produkt będzie dla nas najlepszy. W Internecie możemy natrafić na bardzo wiele ciekawych i wyczerpujących porównywarek internetowych, dzięki jakim zorientujemy się, jakie banki oferują najtańsze kredyty.

1 KOMENTARZ

  1. Dokładnie warto patrzeć na RRSO kredytu bo tylko ten współczynnik oddaje całkowity koszt kredytu. Reszta to mydlenie oczu i tylko piękne hasełka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ